Strona główna > Wersja: Polska

Wersja: Polska


Informacje dla odwiedzających

Wstęp na targi

Na wszystkich targach organizowanych przez HKTDC obowiązuje rejestracja, na podstawie której osoba odwiedzająca otrzymuje imienną wejściówkę upoważniającą do wstępu na teren targów. Rejestracja przed targami jest bezpłatna i można jej dokonać na kilka sposobów:

- kontaktując się z biurem HKTDC w Warszawie tel. 22 830 05 52

- wypełniając formularz online dostępny na stronie poszczególnych imprez targowych

- pobierając aplikację Smartphone Info Site - HKTDC FAIRS z iPhone App Store, BlackBerry App World lub Android Market;

- za pomocą Mobile Info Site – odwiedzając stronę:  hktdc.com/wap/en

W przypadku rejestracji online z przynajmniej dwumiesięcznym wyprzedzeniem lub za pośrednictwem biura HKTDC w Warszawie otrzymacie Państwo imienną wejściówkę pocztą przed targami.  Upoważnia ona do wstępu na teren targów bez konieczności dodatkowego potwierdzenia (wyjątek stanowią targi biżuterii gdzie ze względów bezpieczeństwa przy wejściu wymagane jest okazanie paszportu).

W przypadku korzystania z pozostałych kanałów rejestracji otrzymacie Państwo jedynie potwierdzenie z numerem rejestracji i kodem kreskowym. W celu odbioru wejściówki należy okazać potwierdzenie rejestracji wraz z imienną firmową wizytówką w punkcie rejestracji odwiedzających na targach.  Zachęcamy do korzystania z rejestracji za pośrednictwem biura HKTDC w Warszawie celem uniknięcia kolejek do odbiorów wejściówki na targach.     

Istnieje również możliwość rejestracji bezpośrednio na targach w punkcie rejestracji odwiedzających. Wiąże się ona z opłatą, która różni się w przypadku poszczególnych imprez targowych. 

Wstęp na targi mają jedynie osoby powyżej 18 roku życia.

 

Dofinansowanie kosztów podróży dla odwiedzających targi

Firmom odwiedzającym daną imprezę targową po raz pierwszy HKTDC oferuje dofinansowanie noclegu w wybranych hotelach w Hongkongu. Firma może skorzystać tylko z jednego dofinansowania na 2 osobowy pokój. Wysokość dofinansowania różni się w przypadku poszczególnych imprez targowych. Osoby korzystające z dofinansowania są zobowiązane do odwiedzenie targów przez określoną w regulaminie programu dofinansowania ilość dni. Szczegółowych informacji udziela biuro HKTDC w Warszawie.

Firmy odwiedzające targi po raz kolejny mogą skorzystać z preferencyjnych stawek w wybranych hotelach w Hongkongu. Szczegółowych informacji udziela biuro HKTDC w Warszawie.  

 

Specjalne taryfy lotnicze

Linie Cathay Pacific Airways oraz Dragonair oferują specjalne taryfy na przeloty na targi w Hongkongu. Poszczególnym imprezom targowych przypisany jest specjalny kod, który należy podać dokonując rezerwacji biletu. Kod można znaleźć na stronie internetowej targów lub otrzymać w biurze HKTDC w Warszawie. Specjalne taryfy obowiązują jedynie na bezpośrednie połączenia lotnicze obsługiwane przez obie linie lotnicze. Niestety obecnie żadna z linii nie oferuje bezpośrednich połączeń lotniczych pomiędzy Polską a Hongkongiem.

 

Lista wystawców

Listy wystawców są dostępne na stronach poszczególnych imprez targowych na około 2 miesiące przed targami. Kalendarz wszystkich imprez targowych wraz z linkami do stron internetowych poszczególnych imprez dostępny jest na stronie: http://www.hktdc.com/info/trade-events/EX/en/Exhibitions.htm

 

Dojazd na targi

Z wybranych hoteli w Hongkongu w godzinach porannych kursują bezpłatne autobusy do centrum wystawienniczego HKCEC (Hong Kong Convention & Exhibition Centre). Po zamknięciu targów z przed wejścia przy ulicy Expo Drive odjeżdżają autobusy do wybranych hoteli. Szczegółowy rozkład jazdy autobusów dostępny jest na kilka dni przed targami na stronie internetowej oraz w biurze HKTDC w Warszawie, a w trakcie ich trwania w recepcji targowej oraz wybranych hotelach.  

Do centrum targowego można również dojechać metrem. Linia niebieska (Island Line) stacja Wan Chai, wyjście A5. Centrum targowe zlokalizowane jest około 10-15 min pieszo od stacji metra. Wychodząc ze stacji należy kierować się na HKCEC (Hong Kong Convention & Exhibition Centre).

Ze strony półwyspu Kowloon do centrum targowego można również dopłynąć promem „Star Ferry”. Przystanek „Wan Chai Ferry Pier” zlokalizowany jest bezpośrednio przy centrum wystawienniczym HKCEC (Hong Kong Convention & Exhibition Centre).

 

Dedykowane punkty kontroli odprawy paszportowej na lotnisku  

Odwiedzający targi  przylatujący do Hongkongu samolotem mogą skorzystać z dwóch dedykowanych punktów kontroli paszportowej na lotnisku, gdzie będą odprawiani w pierwszej kolejności. Punkty są specjalnie oznaczone i działają w godzinach od 7:00 do 20:00. Wymagane jest okazanie wejściówki na targi lub innego dokumentu wydanego przez HKTDC potwierdzającego udział w targach.  

 

Wyszukiwanie dostawców

W celu łatwiejszego odnalezienie wśród wystawców firmy oferujące interesujące Państwa produkty zachęcamy do skorzystania z dostępnej na targach bezpłatnej usługi wyszukiwania dostawców.  W licznych punktach zlokalizowanych na terenie targów oznaczonych logiem w formie lupy otrzymacie Państwo listę firm oferujących interesujące Państwa produkty wraz z ich danymi kontaktowymi oraz informacją o lokalizacji ich stoiska.

 

Dragon Lounge

Firmy które zarejestrują się na targi za pośrednictwem biura HKTDC w Warszawie mają możliwość korzystania bezpłatnie z Dragon Lounge zlokalizowanego na targach. Dragon Lounge oferuje miejsce do prowadzenia spotkań, napoje i przekąski, dostęp do Internetu, drukowanie i kopiowanie dokumentów. W celu odebrania karty VIP upoważniającej do wstępu do Dragon Lounge należy zgłosić się do recepcji Dragon Lounge i okazać imienną firmową wizytówkę.

 

Oficjalny spedytor

Oficjalnym spedytorem targów organizowanych przez HKTDC jest:

Hansen Exhibition Forwarding Ltd.
Room 1313 New Commerce Centre
19 On Sum Street
Siu Lek Yuen, Shatin, N.T.
Tel. 2367-2303 begin_of_the_skype_highlighting              2367-2303   
Fax. 2369-0479   
Email info@hansenhk.com
Osoba kontaktowa Mr. Ken ChanFirma kurierska

Oficjalna firma kurierską targów organizowanych przez HKTDC jest:

Hongkong Post
Business Development Branch

21/F, ING Tower
308-320 Des Voeux Road Central
Sheung Wan, HK
Tel. 2921 2277 begin_of_the_skype_highlighting              2921 2277  
Faks 2541 4868    
www.hongkongpost.com